Anubis.pun.pl

Anubis - Forum ezoteryczne


#1 2014-07-18 16:21:16

dragonis

Moderator

Zarejestrowany: 2014-07-04
Posty: 45
Punktów :   

Magia Nowiu i Pełni

Podczas nowiu i pełni czuje się pewną niezwykłość wiszącą w powietrzu. Pamiętam z dzieciństwa, jak ta niezwykłość na mnie działała… Także z pogodą coś się wtedy dzieje, często przy pełni lub nowiu się zmienia: przychodzą deszcze bądź przeciwnie, wyż.

Podczas nowiu Księżyc tworzy koniunkcję ze Słońcem – zajmuje to samo położenie na tle zodiaku – czyli mija Słońce na niebie. (Niekiedy mija tak ściśle, że zasłania część słonecznej tarczy lub całą i mamy zaćmienie Słońca). Ziemia, Księżyc i Słońce leżą wtedy na jednej linii.

Podczas pełni też leżą one na jednej linii. Wtedy Słońce jest z jednej strony Ziemi, a Księżyc po stronie przeciwnej – i widzimy całą oświetloną przez Słońce stronę Księżyca. W horoskopie Księżyc i Słońce tworzą wtedy opozycję.

Kiedy planeta znajduje się w koniunkcji lub opozycji do Słońca, wtedy rośnie jej astrologiczny wpływ, jej siła działania. Z tego wynika, że czas nowiu oraz pełni to okres wysokiej mocy Księżyca – „szaleje” on na niebie, a jego siły – w naszej psychice.

Słońce z jednej strony i Księżyc z drugiej rządzą różnymi obszarami życia. Słońce patronuje temu wszystkiemu, co jawne, jasne i dobrze określone. Ludzie, u których w urodzeniowym horoskopie jest silne Słońce, mają jasne pojęcie o tym, kim są, czego chcą i na czym polega ich życiowa rola.

Z dumą mówią: „Jestem profesorem uniwersytetu” albo: „Jestem żoną i matką”. Łatwo i stanowczo podejmują decyzje dlatego, że jasno widzą swoją prostą drogę przez życie.


Strona główna Zodiak Okiem astrologa

 
polecamy
Numerologia a karma
Numerologia a karma
Męczą cię nieustanne problemy z pracą, ludźmi czy zdrowiem? Może to dlatego, że masz do... Czytaj więcej »
Newsletter
Zapisz się na newsletter Astromagii.
Odbieraj darmowe dodatki w PDF i nie tylko!

    Email   

Magia nowiu i pełni





Księżyc, przeciwnie, patronuje temu, co w nas wewnętrzne i niejawne. Z pozycji Księżyca w horoskopie astrologowie czytają, kim ktoś jest na osobności, kiedy „świat” go nie widzi, kiedy z ulgą zdejmie krawat lub wysokie obcasy i zaszyje się w swoim domu.

Księżyc w horoskopie opowiada o prywatności, rodzinności i intymności. O wnętrzu, marzeniach, obawach i śmiesznostkach.

Ale też jest tak, że gdy siły Księżyca są wzmożone – jak podczas nowiu lub pełni – jest to sprzyjający czas do zmian. Dlaczego? Bo energia Księżyca pozwala ujawnić to, co zwykle trzymamy ukryte: w głowie, a nawet w podświadomości i w jej tajemnych procesach.

A kiedy te ukryte treści na jaw już wypłyną, to stają się siłą, która zmusza nas do zmian. Do tego, żeby zmienić swoje zwyczaje, nawyki, nawiązać nowe znajomości, podjąć nowe decyzje. A wtedy często to, co nowe, przychodzi samo…

Astrologiczne nowości przychodzą nie tylko z umysłu, lecz także ze świata, z zewnątrz i niezależnie od naszego „chcę lub nie chcę”. Gdyż twój horoskop rządzi zarówno twoim umysłem i ciałem, jak i całym wycinkiem świata, w którym żyjesz.

źródło: http://www.astromagia.pl/zodiak/astrolo … l=&start=1

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pbffairytail.pun.pl www.cod4league.pun.pl www.zsstrzelec.pun.pl www.upbudownictwo.pun.pl www.blogowisko.pun.pl